square

Loading

Komunikat Zarządu

 Gdańsk dnia 08 maja 2023 r.

Szanowni Państwo

Walne Zgromadzenie Członków Spółdzielni odbędzie się w czerwcu 2023 r. Serdecznie zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Szczegółowe informacje dostępne będą na stronie internetowej Spółdzielni.

Zachęcamy też Państwa do wzięcia udziału w planowanych spotkaniach informacyjnych, które odbędą się przed Walnym Zgromadzeniem.

Wraz ze zbliżaniem się terminu Walnego Zgromadzenia pojawiają się ulotki, pełne kłamstw na temat zarządu Spółdzielni. Można zauważyć, ze materiały te tworzone są przez osoby, które już kiedyś pracowały dla Spółdzielni, ale skończyło się to niestety źle dla finansów Spółdzielni.

Jesteśmy otwarci na krytykę i dialog. Nie akceptujemy jednak kłamstw i pomówień.

Prosimy Państwa o sprawdzanie informacji oraz o kontakt z zarządem Spółdzielni, jeśli mają Państwo jakiekolwiek wątpliwości.

Już dziś informujemy Państwa, że:

  1. Spółdzielnia jest w dobrej i bezpiecznej sytuacji finansowej.
  2. Opracowaliśmy i wdrażamy rekordowy plan remontów i napraw – chodników, ulic, klatek schodowych, oświetlenia. To możliwe dzięki stabilności finansowej i rozsądnemu zarządzaniu majątkiem spółdzielni.
  3. Rozwijamy Centrum Kultury oraz centrum aktywności dla Seniorów – ponieważ takie potrzeby zgłaszają nam Mieszkańcy.
  4. Aktywnie i rozważnie przeciwdziałamy nadmiernej rozbudowie osiedli w sąsiedztwie Spółdzielni, aby ochronić zieleń i zapobiegać zakorkowaniu ulic. Jednak ostatnie słowo ma tu sąd.
  5. Czynsze i opłaty mieszczą się w środku stawek gdańskich spółdzielni o podobnej wielkości. Praktycznie wszystkie spółdzielnie zmuszone są dziś podnosić opłaty, ponieważ w górę idą ceny energii, ciepła i usług. Nie jest to zależne od zarządu Spółdzielni.
  6. Spółdzielnia nie ma zadłużeń i nie musi nikomu spłacać żadnych zobowiązań. Nie ma żadnego wyroku, który mówiłby o zapłacie jakichkolwiek odszkodowań.

Na bieżąco informujemy Państwa w gazetce osiedlowej i na stronie internetowej o najważniejszych sprawach i decyzjach. Odpowiadamy na wszelkie pytania. Spotykamy się z mieszkańcami i wyjaśniamy decyzje.
Dlatego raz jeszcze prosimy o sprawdzanie informacji i zachęcamy do udziału w spotkaniach informacyjnych oraz Walnym Zgromadzeniu!

Mariusz Bykowski

                 

Piotr Litwin

Prezes Zarządu

 

Zastępca Prezesa Zarządu

square