square

Loading

Informacja o dobarwianiu wody sieciowej

Komunikat GPEC

Szanowni Państwo,

informujemy, że od środy 14.02.2024 r. będą prowadzone prace na sieci ciepłowniczej, związane z dobarwieniem wody sieciowej.

Dobarwianie wody to cykliczna akcja przeprowadzana w celu minimalizacji strat ciepła, a tym samym kosztów ogrzewania i ciepłej wody ponoszonych przez mieszkańców. Jest to najskuteczniejszy sposób na wykrycie nieszczelności wymienników ciepła.
Przy prawidłowym działaniu wymienników, barwiona woda nie powinna przedostawać się do kranów. Może się jednak zdarzyć, że woda o nietypowej barwie pojawi się w Państwa kranie.

Co w takiej sytuacji?

Skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta – pod adresem bok@gpec.pl lub pod numerem telefonu 58 52 43 580.
Wyślemy naszych ekspertów, by zlokalizowali, w którym miejscu wymiennika pojawia się problem ze szczelnością.
Wymiana powinna nastąpić w ciągu 24h – czas naprawy zależy od typu wymiennika.

Czy zielona woda jest bezpieczna?

Barwienie wykonywane jest przy użyciu barwnika spożywczego, który posiada atest higieniczny – jest w pełni bezpieczny zarówno dla instalacji jak i zdrowia mieszkańców. Oznacza to, że można kąpać się w takiej wodzie – jednak nie powinna być ona używana do picia i gotowania (w przypadku zauważenia zielonej barwy ciepłej wody, do picia i gotowania należy użyć wody zimnej). Barwnik nie pozostawia także trwałych plam i przebarwień, nie ma więc ryzyka zniszczenia odzieży.

GDAŃSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO ENERGETYKI CIEPLNEJ SP. Z O.O.

square