Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Drukuj

Inwestycja w rejonie parkingu przy ul. Warneńskiej

 nowe

warnenska inwestycja strona mini

W trzecim tygodniu czerwca rozpoczną się prace przygotowawcze do inwestycji ...

Szanowni Państwo
W trzecim tygodniu czerwca rozpoczną się prace przygotowawcze do inwestycji firmy Rutkowski Development. W pierwszym etapie prace będą się odbywać w zakresie modernizacji terenu parkingu przy ul. Warneńskiej.
Prace będą polegały na przygotowaniu przez inwestora budowy drogi dojazdowej do inwestycji od strony ul.Belgradzkiej.
To pozwoli na uniknięcie zagrożenia wyznaczenia przez sąd tzw. "drogi koniecznej" między budynkami przy ul. Warneńskiej (nr 7 i 9), która jest teraz drogą wewnętrzną.
Prace te mają potrwać około 1,5 miesiąca. Będą się toczyć w godz od 7 do 19 w dni robocze.

 

LWSM Morena zabezpieczyła interesy Spółdzielców poprzez:
  1. wytyczenie drogi dojazdowej do inwestycji - jej trasa jest najmniej uciążliwa ze wszystkich możliwych i nie grozi nam droga konieczna przez środek osiedla
  2. zobowiązanie inwestora do wybudowania miejsc parkingowych dla mieszkańców LWSM Morena w miejsce zajętych przez nową drogę tak, aby całkowita liczba miejsc parkingowych nie uległa zmianie,
  3. zobowiązanie inwestora do wymiany nawierzchni parkingu na nową
  4. Zobowiązanie inwestora do budowy muru oporowego pomiędzy parkingiem a ulicą dojazdową
  5. zobowiązanie inwestora do wyłożenia kostką drogi dojazdowej po zakończeniu inwestycji
  6. Zobowiązanie dewelopera do wykonania nasadzeń i zieleni po zakończeniu inwestycji (budowa 2 budynków)
  7. Poniżej prezentujemy mapkę terenu działań

 

Wszelkie pytania i uwagi dotyczące prowadzenia procesu budowlanego prosimy kierować do sekretariatu LWSM Morena (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ).

Ze swojej strony LWSM Morena będzie dbała o to, aby proces był jak najmniej uciążliwy dla Spółdzielców.

Aktualizacja 2022-06-22: Dzierżawca parkingu przy ul. Warneńskiej, firma Zając Usługi Parkingowe informuje, że na czas remontu informuje istnieje możliwość korzystania z parkingów zlokalizowanych przy ul. Jaskowa Dolina 101 lub Matuszewskiego 11. Stosowną informację Dzierżawca przekazał użytkownikom parkingu.

 

Opis inwestycji UNIKAT przy ul. Belgradzkiej

W I etapie powstaną 2 budynki (A i B) połączone wspólną podziemną halą garażową.
 
Część A
Część B
Składa się z 6 kondygnacji nadziemnych
i 1 podziemnej (garaż).  Zawiera 29 mieszkań.
Wysokość części nadziemnej wynosi 20,5 m.
Część A znajduje się najbliżej budynku przy
ul. Warneńskiej 16, w odległości około 43 m.
Składa się z 12 kondygnacji nadziemnych
i 1 podziemnej (garaż).  Zawiera 56 mieszkań.
Wysokość części nadziemnej wynosi 38 m.
 
Droga dojazdowa
Droga dojazdowa ma szerokość 5 m. Wzdłuż drogi prowadzi  chodnik. Odległość drogi od budynku przy Warneńskiej 16 w okolicy parkingu wynosi około 14 m.
Przez cały okres budowy droga będzie miała nawierzchnię techniczną, która zostanie wymieniona na  docelową kostkę po zakończeniu budowy.
Współpraca z deweloperem w wyznaczeniu drogi technicznej była niezbędna, aby uniknąć zagrożenia wyznaczenia takiej drogi przez sąd. Ryzyko było o tyle wysokie, że w tej chwili nie ma żadnego innego dojazdu do terenu budowy. Pozwoliło to także na uniknięcie sytuacji, w której samochody dewelopera jeździłyby bez żadnej kontroli, zakłócając spokój mieszkańców.

Parking
W wyniku budowy drogi dojazdowej do inwestycji Unikat, parking przy ulicy nieznacznie zmieni kształt. Powierzchnia parkingu oraz ilość liczba parkingowych nie ulegnie zmianie. Nawierzchnia  istniejącego parkingu zostanie wymieniona na nową. Między parkingiem, a drogą dojazdową  powstanie mur oporowy zabezpieczony barierą.

Proces budowy
Budynki A i B to pierwszy etap planowanej inwestycji. Etap drugi (zlokalizowany od strony zachodniej)  nie został jeszcze zaprojektowany. Cały proces budowy potrwa około 3 lat.